Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

"Piękno wokół nas"

Zapraszamy do udziału

w  KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

pod hasłem  PIĘKNO WOKÓŁ NAS.

 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną  fotografię.

Zdjęcia powinny być wykonane na papierze fotograficznym w formacie 13x18cm.

Do zdjęcia należy dołączyć krótkie zdanie/ tekst/wyraz odzwierciedlający znaczenie uchwyconego obrazu.

Prace należy składać   do  28.04.16 w bibliotece szkolnej, powinny one  zawierać następujące informacje: imię, nazwisko i klasę.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody i dyplomy oraz wernisaż prac.

Serdecznie zapraszamy do udziału Uśmiech

 

Weź udział w nietypowym konkursie-GRZE

i znajdź klucz do … BIBLIOTEKI!

Jesteś gotowy podjąć wyzwanie???

PRZEBIEG KONKURSU:

-raz w tygodniu (poniedziałek) pojawią się zadania związane z realizacją konkursu, będą one umieszczone na drzwiach biblioteki,

-pojawią się cztery zadania,

-jeśli rozwiążesz zadanie i odnajdziesz ukryty fragment kodu –  zgłoś to pani bibliotekarce,

-jeśli zdobędziesz wszystkie elementy i odnajdziesz cały szyfr to … bierzesz udział w losowaniu cennych nagród (nie tylko książkowych),

-pamiętaj nie zdradzaj nikomu szyfru, gdyż im mniej osób go odnajdzie, tym większe prawdopodobieństwo wygrania nagrody,

-udział we wszystkich zadaniach umożliwi znalezienie prawidłowego szyfru, który OTWORZY DROGĘ DO ZWYCIĘSTWA,

-podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się w maju 2016

ZAPRASZAMY!!!

 

Kolejne sukcesy językowe naszych uczniów

W dniu dzisiejszym silna grupa przedstawicieli klas 1, 2 i 3 zmagała się w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w Pszowie. Poziom był bardzo wysoki i wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając dużo punktów. Jednak podium wywalczyły Julia Godzwon (klasa I) i Wiktoria Kaleta (klasa II). Obie dziewczyny zdobyły 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Całej reprezentacji gratulujemy wiedzy i sukcesu ;) W całym konkursie zaś wzięło udział 13 gimnazjów, w tym 67 uczestników.

Barbara Staniczek-Szurek

 

Dzień Liczby Pi


Dziś święto liczby Pi - w Gimnazjum świętowaliśmy całą parą. Były słodkie, wspaniałe ciasteczka - oczywiście okrągłe. Mogliśmy poczytać ciekawostki o liczbie Pi na przygotowanych plakatach. Ci z nas, którzy dysponowali odpowiednią aplikacją  na telefonach - mogli wziąć udział w zabawie z kodami QR. Zabawa znakomita - zobaczcie sami tutaj.

nauczycielki matematyki

 

Brawo!!!

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Wiktoria Kaleta (2d) została laureatką kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego, zaś Szymon Frelich (3d) został finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom, oraz ich opiekunom pani Barbarze Staniczek-Szurek (przygotowanie Wiktorii) oraz pani Klaudii Kolar (przygotowanie Szymona).

 

Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Wodzisławski Jarmark Wielkanocny.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Rydułtowy, pod adresem:

http://rydultowy.pl/aktualnosc-482-wodzislawski_jarmark_wielkanocny.html

 

Najlepsze witaminy mają rydułtowskie dziewczyny z G1 ...

a wszystko dzięki warsztatom kulinarnym, na których uczniowie z klasy 1c pod okiem pani Joanna Frelich i pani Urszuli Koniecznej mieli możliwość dokonania sałatkowych rewolucji według własnych przepisów. Ich dzieła stały się prezentem dla naszych wspaniałych małych i dużych kobiet, ale nasi mężczyźni też zasłużyli na prawdziwą bombę witaminową.

Nasze postanowienie wiosenne to: ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ!!!

Kulinarne zmagania to kolejne działanie w ramach projektu Erasmus +

Więcej zdjęć tutaj.

 

CZAS PEŁEN WRAŻEŃ

To był niezwykły tydzień spędzony na Białej Szkole – czyli pięciodniowej, niezwykłej i długo wyczekiwanej wycieczce. Już przed wyjazdem wszystkie klasy były bardzo podekscytowane szykującą się przygodą.

Duże wrażenie wywarły na mnie niecodzienne pobudki w postaci porannych spacerów. Dzięki nim mogliśmy w przyjemny sposób spędzić wspólnie trochę czasu na świeżym powietrzu, prowadzić rozmowy oraz podziwiać tamtejszą faunę i florę. Najwspanialszym przeżyciem były jednak wyprawy na nartach biegowych, ponieważ wiele osób miało je po raz pierwszy na nogach.  Ci, którzy uważali, że to łatwizna, po kolejnych upadkach  szybko zmieniali zdanie.  Znaleźli się też wśród nas mistrzowie wyłonieni w zawodach zorganizowanych przez pana Szurka i panią Skupień.

Więcej…
 

Erasmus+ na Litwie coraz bliżej!

Uwaga uczniowie!

Przed nami ostatnie spotkanie międzynarodowe w ramach projektu How innovative we can be together - w dniach od 22 do 28 kwietnia wyjeżdżamy na Litwę. Osoby chętne do udziału w spotkaniu proszone są o zgłoszenie się do koordynatora projektu - Beaty Steuer do poniedziałku 7 marca. We wtorek (8 marca) o godz. 14.15 odbędzie się test z języka angielskiego (zagadnienia: ja i moje kontakty zagraniczne; trochę gramatyki; reagowanie językowe na różne sytuacje; wiedza o projekcie i o samej Litwie). Każdy uczestnik wypełni ponadto ankietę na temat działań projektowych, w których brał udział.

 

Rekolekcje Wielkopostne:


środa: 02 marca: godz. 9.30 - 11.30 w RCK

czwartek: 03 marca od 9.00 - 11.00 w Kościele św. Jerzego

piątek: 04 marca  godz. 9.00 Msza Św. w Kościele św. Jerzego.

 

Nasi uczniowie najlepsi w szachach

Przekazujemy kolejne bardzo dobre wiadomości. Nasi uczniowie: Agata Stebel, Olga Bilczewska, Kacper Bilczewski i Adam Radecki zajęli I miejsce drużyny dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatowym w szachach. Kolejny etap zawodów po feriach. Życzymy powodzenia! Uśmiech

 

Nasi uczniowie w finale konkursów kuratoryjnych

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Wiktoria Kaleta (klasa 2d) oraz Szymon Frelich (klasa 3d) awansowali do finału, czyli III etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Wiktoria będzie walczyć o tytuł laureata w konkursie z języka angielskiego, zaś Szymon zmierzy się z matematyką. Gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich opiekunom! Życzymy powodzenia na ostatnim etapie! Uśmiech

 

Warsztaty językowe

Dnia 14 stycznia grupa naszych uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w warsztatach językowych World Talks, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. O kulturze, historii i geografii swoich krajów opowiadały po angielsku studentki z Republiki Południowej Afryki - Katlego Sebothoma - oraz Korei Południowej - Ji Hyun Park. Styczniowe spotkanie było kolejną okazją dla wszystkich zainteresowanych aby rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poszerzać swoje horyzonty :)


 

UWAGA - KONKURS!

Młodzieżowa Rada Miasta Rydułtowy ogłasza konkurs na swoje logo -

szczegóły na gazetce Rady Uczniowskiej i w regulaminie konkursu

(do pobrania pod adresem http://mrmrydultowy.cba.pl/regulamin.pdf)

 

Prosimy o zapoznanie się ze zmianą uchwały o taryfie biletowej przez Międzygminny Związek Komunikacyjny

z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.

Zmiany wchodzą w życie od 01 marca 2016 r.

Szczegóły tutaj.

 

Wędrówką jedną życie jest człowieka ...

Pełne radości jest życie emeryta – każdego dnia może się wydarzyć mały cud. Życzymy małych spraw, które spowodują Twoją radość, pięknych piosenek usłyszanych w radiu, nieznajomego, który poda Ci rękę, poczucia się kimś specjalnym i wyjątkowym. Bo taka właśnie jesteś.
Dziękujemy Ci za wszystkie chwile i za Twoje pełne zaangażowanie w realizacji wszystkich zadań w pracy. Będzie nam Cię brakowało!

 


Strona 8 z 36