Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

Nasi uczniowie w finale konkursów kuratoryjnych

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Wiktoria Kaleta (klasa 2d) oraz Szymon Frelich (klasa 3d) awansowali do finału, czyli III etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Wiktoria będzie walczyć o tytuł laureata w konkursie z języka angielskiego, zaś Szymon zmierzy się z matematyką. Gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich opiekunom! Życzymy powodzenia na ostatnim etapie! Uśmiech

 

Warsztaty językowe

Dnia 14 stycznia grupa naszych uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w warsztatach językowych World Talks, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. O kulturze, historii i geografii swoich krajów opowiadały po angielsku studentki z Republiki Południowej Afryki - Katlego Sebothoma - oraz Korei Południowej - Ji Hyun Park. Styczniowe spotkanie było kolejną okazją dla wszystkich zainteresowanych aby rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poszerzać swoje horyzonty :)


 

UWAGA - KONKURS!

Młodzieżowa Rada Miasta Rydułtowy ogłasza konkurs na swoje logo -

szczegóły na gazetce Rady Uczniowskiej i w regulaminie konkursu

(do pobrania pod adresem http://mrmrydultowy.cba.pl/regulamin.pdf)

 

Prosimy o zapoznanie się ze zmianą uchwały o taryfie biletowej przez Międzygminny Związek Komunikacyjny

z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.

Zmiany wchodzą w życie od 01 marca 2016 r.

Szczegóły tutaj.

 

Wędrówką jedną życie jest człowieka ...

Pełne radości jest życie emeryta – każdego dnia może się wydarzyć mały cud. Życzymy małych spraw, które spowodują Twoją radość, pięknych piosenek usłyszanych w radiu, nieznajomego, który poda Ci rękę, poczucia się kimś specjalnym i wyjątkowym. Bo taka właśnie jesteś.
Dziękujemy Ci za wszystkie chwile i za Twoje pełne zaangażowanie w realizacji wszystkich zadań w pracy. Będzie nam Cię brakowało!

 

„Ale to już było i nie wróci więcej” - pożegnalna uroczystość

Dnia 22 stycznia br. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość - pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Alicji Kołodziej, która od początku istnienia Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach kierowała tą placówką. Akademię przygotowała i prowadziła Rada Uczniowska, a wśród zaproszonych gości byli: Pani Burmistrz Miasta Rydułtowy Kornelia Newy, Dyrektor MZOPO - Pani Jolanta Otawa i przedstawiciele Rady Rodziców. Wiele było wzruszających momentów podczas tej uroczystości - jednym z nich były podziękowania uczniów wyrażone słowami:

„Chcemy podziękować za stworzenie wyjątkowej szkoły - przyjaznej uczniom,

dającej możliwość wszechstronnego i nieograniczonego rozwoju.

Za motywowanie nas, wspieranie. Za wszystko!”

Na koniec młodzież przypomniała też słowa piosenki:  „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

Pani Dyrektor patrzy optymistycznie w przyszłość i snuje swoje  -na pewno - ciekawe i wielkie plany, a my wciąż wspominamy szesnaście lat wspólnej pracy i nie możemy nadziwić się, że czas tak szybko płynie.
Więcej zdjęć tutaj.

I. Wojaczek

 

Trzymaj formę

Dziś, tj. 14 stycznia, po raz kolejny w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Trzymaj Formę. Tym razem wśród uczniów klas trzecich, piszących egzamin próbny. W czasie przerwy częstowali się jogurtem z płatkami musli. Wszystkim bardzo smakowało. Zapraszamy za miesiąc.

 

Zebranie rodziców


Informujemy, że dnia 21 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

 

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

przy ul. Strzelców Bytomskich 13

zaprasza do składania ofert na prowadzenie sklepiku szkolnego


Zaopatrzenie sklepiku szkolnego powinno zawierać produkty zgodne z normami ustalonymi przez MEN, preferując w przystępnych dla uczniów cenach, przede wszystkim:

1. zdrowe i świeże kanapki, sałatki, drożdżówki

2. świeże owoce

3. drobne przekąski (ciastka zbożowe, bakalie, paluszki itp)

4. napoje i produkty mleczne

5. soki owocowe

6. napoje niegazowane

7. art. papierniczo-biurowe

8. inne artykuły w ustaleniu z dyrektorem szkoły i sugestiami rodziców

Oferty należy składać w sekretariacie szkoły do 13 lutego 2016 r.

Alicja Kołodziej dyr. G1

 

 

 

Świąteczny nastrój w szkole

Dnia 22 grudnia odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadzili uczniów wspaniali aktorzy pracujący pod kierunkiem p. Katarzyny Ziembickiej, siostry Cypriany i p. Stefana Drożdżoka. Całość oglądaliśmy z zachwytem. Artyści grali na flecie, gitarze oraz śpiewali kolędy. Szczególnie wzruszająca i skłaniająca do refleksji była inscenizacja, która uświadomiła nam to, że w dzisiejszym zabieganym świecie często zapominamy o narodzinach Zbawiciela. Święta to nie pusta tradycja, ale prawdziwe oczekiwanie na narodziny Jezusa. Po części artystycznej Rada Uczniowska złożyła wszystkim nauczycielom życzenia. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.

Kornelia Pilny, IIId

 

Szlachetna Paczka w naszej szkole

Szlachetna Paczka stała się faktem. W niedzielę 13 grudnia dotarła do naszej Rodziny. Z pasją i wielkim sercem ją przygotowywaliśmy i mamy nadzieję, że przyniosła wiele radości i szczęścia. Całej społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej wielkie DZIĘKI za niezwykłą hojność i wspaniałą mobilizację!!! Zobaczcie zdjęcia tutaj.

 

W stronę nowoczesnej edukacji

Siedmioro uczniów Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach 7 listopada wyruszyło ku wielkiej przygodzie do Cantabrii - północnej części Hiszpanii. Poznaliśmy nowych kolegów, koleżanki, a przede wszystkim uczyliśmy się w szkole hiszpańskiej, gdzie zajęcia wyglądają trochę inaczej.

Po długiej podróży samolotem, z kilkoma przygodami, bo Lufthansa strajkowała, dotarliśmy na miejsce.  Powitała nas cudowna pogoda. W szkole czekały już na nas rodziny, u których mieszkaliśmy przez cały tydzień. To wspaniała okazja, by zobaczyć „od kuchni” jak żyją Hiszpanie, szczególnie zainteresowała nas kuchnia hiszpańska, która bardzo różni się od naszej, dominują ryby i owoce morza.

Więcej…
 

PODRÓŻ W CZASIE!


"Podróż w czasie" możemy sobie zapewnić dzięki wystawie zdjęć z życia szkoły z minionych 50 lat. Prosimy więc Państwa, rodziców czy dziadków naszych uczniów a także tych absolwentów dawnej piątki czy też szkoły nr 26 niezwiązanych dzisiaj już ze szkołą o przegląd albumów, szuflad, kasetek ze starymi zdjęciami i wypożyczenie nam na wyjątkową, bo jubileuszową wystawę organizowaną w Gimnazjum nr 1. Zdjęcia należy opisać i podpisać aby można je zwrócić po zakończeniu prezentacji. Można także zeskanować zdjęcie i wraz z opisem przesłać je na adres naszej szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wszystkim, którzy pomogą nam w zorganizowaniu tejże podróży w czasie serdecznie dziękujemy.
Dyrektor G1 Alicja Kołodziej

 

You can speak English!

W czwartek 26 listopada 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w I Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów "You Can Speak English", który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śl. Konkurs odbył się pod patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisałwiu Śl. oraz szkoły językowej Pascal Connect. Nasi uczniowie Piotr Klyszcz i Adam Zientek zajęli 3 miejsce na poziomie klas drugich. Naszą szkołę reprezentowali również uczniowie: Olga Bilczewska i Julia Godzwon na poziomie klas I, oraz Robert Siodmok i Michał Wieczorek na poziomie klas III. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością mówienia w języku angielskim w sześciu różnych zadaniach. Nie było łatwo - poprzeczka postawiona została wysoko a trema i stres towarzyszyły chyba wszystkim uczestnikom. Zawodnicy musieli między innymi przeprowadzić rozmowę z Brytyjczykiem odegrać scenkę czy opisać zdjęcie. Ale oprócz umiejętności językowych musieli również wykazać się talentem aktorskim, pomysłowością i oryginalnością. Na szczęście oprócz zdenerwowania i tremy było również wiele zabawnych sytuacji. No bo jak tu się nie śmiać widząc reklamę dziurawej skarpety czy odrzutowego plecaka albo obserwując zmagania par, w których jedna osoba opisuje obrazek a druga go rysuje. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy. Więcej można przeczytać tutaj.

 

My hobbies, interests and free time

 

W dniach 8-9 grudnia odbyły się 2 interaktywne lekcje ze szkołą partnerską z Turcji, w ramach działań w projekcie Erasmus+ Razem możemy być bardziej innowacyjni. Uczniowie klas 1b oraz 1c połączyli się za pomocą komunikatora internetowego Skype ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły w Istanbule. Odpowiadali oni razem na wcześniej przygotowane pytania. Tematem lekcji były Moje hobby, zainteresowania, czas wolny. Prowadzącym zajęcia był pan Sebastian Grela. Kolejne internetowe lekcje już niebawem :)

 


Strona 8 z 35