Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

Sukces naszego nauczyciela

 

Z radością informujemy, że nasz kolega Sławomir Szurek zajął bardzo wysokie 5 miejsce w sierpniowych zawodach Herbalife Triathlon w Gdyni, w których rywalizowało aż 2000 uczestników! Wynik ten jest premiowany kwalifikacją do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2016 roku w Australii.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Więcej informacji tutaj.

(źródło: strona Urzędu Miasta Rydułtowy)

 

KLASY 1

 

 

1a                                                              1b

 

 

1c                                                              1d

 

Zapraszamy na Dni Promocji Zdrowia.

Szczegóły na plakatach poniżej.

 

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że dnia 17 września (czwartek) o godzinie 17.00

odbędzie się zebranie rodziców.

 

 

Warsztaty z Astrohunters


 

Zagrożenie terrorystyczne - jak reagować?

Świadomość charakteru zagrożenia wynikającego z ataku terrorystycznego odgrywa kluczową rolę w profilaktyce antyterrorystycznej. Znając sposoby rozpoznawania symptomów ewentualnego zagrożenia, a także bezpiecznego reagowania na nie można nie dopuścić do jego przeprowadzenia. Z kolei znajomość procedur reagowania w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego może decydować o skali jego negatywnych skutków.

Warto zapoznać się z poniższymi opracowaniami, aby wiedzieć co można zrobić żeby uniknąć ataku oraz jak reagować, gdy już do niego dojdzie:

http://www.antyterroryzm.gov.pl/CAT/antyterroryzm/poradniki/555,Poradniki.html

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

W dniu 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 9.00 dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele urzędu miasta spotkali się z uczniami klas 2 i 3, zaś o godz. 10.30 powitaliśmy w naszych progach uczniów klas pierwszych. Samorząd szkolny pod opieką pani Iwony Wojaczek i przy pomocy pana Stefana Drożdżoka przygotował ciekawy program artystyczny nawiązujący do minionych wakacji i wprowadzający wszystkich w nowe realia szkolne. Wychowawczyniami klas pierwszych zostały: pani Justyna Badura (1a), pani Natalia Warło (1b), pani Joanna Frelich (1c) oraz pani Joanna Kałuża (1d). Nastąpiły również zmiany w sferze zarządzania naszą szkołą - nowym wicedyrektorem została pani Dominika Urbanek, która zastąpiła na tym stanowisku panią Joannę Maciejewską, pełniącą tę funkcję od początku utworzenia gimnazjum. Powitaliśmy także dwoje nowych nauczycieli - s. Marcelę Przegędza oraz panią Beatę Olszówka. Burmistrz miasta, pani Kornelia Newy, radny, pan Jerzy Wróblewski, dyrekcja szkoły, pani Alicja Kołodziej oraz przewodniczący rady rodziców, pan Piotr Butwiłowski, złożyli wszystkim uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia na rozpoczynający się kolejny rok szkolny.

 

Informacja dla uczniów dojeżdżających do szkoły komunikacją miejską MZK

MZK z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, uprzejmie informuje, iż z dniem 30 września 2015 roku kończy się ważność i sprzedaż biletów w formie papierowej na przejazdy komunikacją miejską organizowaną na terenie działalności MZK.

Począwszy od miesiąca października 2015 roku w użyciu i sprzedaży będą tylko bilety elektroniczne (e-bilety)

   

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

 

Informujemy, że dnia 3 września (czwartek) o godz. 19.00 w kościele p.w. Św. Jerzego zostanie odprawiona msza święta w intencji Dyrekcji, Grona pedagogicznego i młodzieży Gimnazjum nr 1 Rydułtowach z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego.
Serdecznie zapraszamy.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

w dniu 1 września 2015 roku


godz. 9.00 - klasy II i III

godz. 10.30 - klasy I

 

STYPENDIUM SZKOLNE !!!

Przypomina się, że zgodnie z przepisami rozdziału 8a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Miasto Rydułtowy udziela pomocy materialnej dla uczniów w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia. Pomoc ta może być udzielana w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego.

Szczegóły tutaj.

 

 

 

Nawet we współczesnym świecie możesz zostać odkrywcą …

W dniach 3 – 10.06.2015 grupa uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach przebywała w szkole portugalskiej w ramach programu Erasmus+. Uczestnikami wyjazdu było 6 uczniów i 4 nauczycieli. Wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Litwy realizowaliśmy zadania projektu dotyczące wykorzystania nowoczesnych sposobów komunikowania się. Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących wykorzystania programu Scratch do tworzenia interaktywnej prezentacji na temat własnego kraju, jak również w warsztatach artystycznych, w czasie których mogli integrować się ze swoimi kolegami i koleżankami. Efektem wspólnych działań twórczych były notesy, ozdoby na przybory szkolne oraz biżuteria. Nauczyciele zapoznali się z portugalskim systemem oświaty, zwiedzili klasopracownie i wymienili się doświadczeniami z pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dla wszystkich to międzynarodowe spotkanie było również okazją do poznania kultury i historii Portugalii, odwiedziliśmy m.in. Lizbonę i Sintrę. Największe wrażenie zrobiła na nas dzielnica Belem w Lizbonie. To stąd w roku 1497 Vasco da Gama wyruszał na odkrycie drogi morskiej do Indii. Portugalia od zawsze była kojarzona z odkrywaniem nowego świata. Uczestnicy wyjazdu poczuli się przez ten tydzień jak prawdziwi odkrywcy – nawiązali nowe przyjaźnie, poznali nową dla nich kulturę i obyczaje, zdobyli nowe doświadczenia, a co najważniejsze zgodnie z celem projektu wykorzystywali nowoczesne metody komunikacji w języku angielskim.

Edyta Mrula

Victoria Zondlo

Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora a Komisja Europejska i Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

TERMIN  EGZAMINÓW  POPRAWKOWYCH

25 sierpnia 2015

(wtorek)

godz. 1200

26 sierpnia 2015

(środa)

godz. 900

27 sierpnia 2015

(czwartek)

godz. 900

Matematyka

J. niemiecki

Biologia

Chemia

J. angielski

J. polski

 
Podróż do prehistorii ...

„Odkryj świat sprzed milionów lat” - to motto zaprowadziło uczniów naszej szkoły kolejny raz do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Tym razem 22.06.2015 r. uczniowie naszego gimnazjum ponownie przenieśli się w kapsule czasu do dawnego świata naszych przodków. Poznali świat zwierzęcy, którego ślady odnajdujemy dzisiaj w naszej skorupie ziemskiej. Wspaniałe efekty 3D, a nawet 5D, pozwoliły im doświadczyć tamtych czasów.


 


Strona 8 z 33