Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

Otrzęsiny pierwszoklasistów

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

 

Jak każe tradycja - każdy nowy uczeń naszego gimnazjum, chcąc być oficjalnie przyjętym do społeczności uczniowskiej, musi przejść rytuał  5 prób. Udowadniają one, że jest godny noszenia mundurka i zasiadania w ławie szkolnej. Na rytuał ten pierwszoklasiści czekają z ogromną niecierpliwością i chętnie do niego przystępują, będąc pewnymi przeżycia niezwykłej przygody. Próba smaku, próba wizażu i próba mocy stwierdzają hart ducha i poczucie humoru – jakże niezbędne w życiu każdego ucznia gimnazjum. Najważniejsze są jednak próba przyrzeczenia i próba wizerunku medialnego - bowiem wiążą go nicią braterstwa ze swymi starszymi kolegami i miejscem, w którym spędzi  kolejne trzy lata.
Przed kilkoma dniami  wszyscy nasi młodsi koledzy zostali zaliczeni do grona gimnazjalistów, ponieważ z powodzeniem przeszli przygotowany przez Radę Uczniowską test.

Mamy nadzieję, że będą się z nami czuli dobrze, włączą się w życie szkoły, skorzystają z jej  bogatej oferty  i czerpać będą satysfakcję z sukcesów odnoszonych w różnych dziedzinach życia.

Powodzenia!!!

 

Ognisko pożegnalne

WAŻNE SĄ TYLKO TE DNI …

Ognisko klasowe - klasa II e

18 września mieliśmy pożegnać trójkę naszych przyjaciół, którzy wyjeżdżali do Hiszpanii jako uczestnicy projektu Comenius WIU. Nie jest łatwo rozstać się na trzy miesiące, jeśli od wielu miesięcy, a nawet lat - wiąże ludzi bliska więź. Tyle radości, smutków … czasem silnych emocji wywołanych sprzeczkami … Jeszcze nie wyjechali, a my już za nimi tęskniliśmy.

Więcej…
 

Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa

Wyjazdy Indywidualne Uczniów Comeniusa


To już 18 września piątka uczniów naszego gimnazjum wyjedzie do zaprzyjaźnionej szkoły w hiszpańskim Colindres. Wczesnym rankiem Monika, Zuzia, Emilia, Filip i Rafał rozpoczną swoją przygodę z obcym językiem i kulturą oraz samodzielnością i odpowiedzialnością. Ich pobyt i nauka za granicą potrwa aż 3 miesiące. Jestem pewna, że zdobędą nowe doświadczenia, umiejętności, przyjaciół oraz ogromną ilość niezapomnianych wrażeń. Jako jedyni gimnazjaliści w Polsce mają na tyle odwagi by zmierzyć się z nowym i nieznanym światem.
Oni będą naszą zagraniczną reprezentacją a my będziemy trzymać za nich kciuki. Powodzenia!!!


Basia Staniczek-Szurek
 

Nauka drogą do sukcesu na Śląsku.

Nauka drogą do sukcesu na Śląsku, czyli kolejna szansa na uzyskanie stypendium.

 

Rozpoczęła się realizacja V edycji projektu Nauka drogą do sukcesu na Śląsku. W imieniu Samorządu Województwa Śląskiego projekt realizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 400 szczególnie uzdolnionym uczniom z naszego regionu, znajdującym się w sytuacji materialnej istotnie ograniczającej możliwości osobistego i naukowego rozwoju. W najbliższym czasie tj. od 16 września do 18 października br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu.

Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, zamieszczane są na stronie internetowej

www.efs-stypendia.slaskie.pl.

możesz również pobrać dokument pdf tutaj.

 

Zebranie rodziców

Zebranie rodziców


Informujemy, że pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami
odbędzie się 12 września (czwartek) o godzinie 17.00.

 

Wyprawka szkolna 2013

Rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna"

Szczegóły tutaj.

 

Stypendium szkolne

STYPENDIUM SZKOLNE

 

Przypomina się, że zgodnie z przepisami rozdziału 8a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Miasto Rydułtowy udziela pomocy materialnej dla uczniów w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia. Pomoc ta może być udzielana w formie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego. Szczegóły tutaj.

 

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

 

Informujemy, że dnia 6 września o godz. 19.30 w kościele p.w. Św. Jerzego zostanie odprawiona msza święta w intencji Dyrekcji, Grona pedagogicznego i młodzieży Gimnazjum nr 1 Rydułtowach z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego.
Serdecznie zapraszamy.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013 2014

Rozpoczęcie roku szkolnego – 02.09.2013


1 września to jeden z ważniejszych dni każdego ucznia, ponieważ po wakacjach musi wrócić do swojej szkoły. Uczniowie naszego gimnazjum również chcieli uczcić ten dzień (czy to nowi, czy starzy), przychodząc w wyśmienitym humorze i z uśmiechami od ucha do ucha na akademie rozpoczynające nowy rok szkolny: jedną - przeznaczoną dla uczniów klas drugich i trzecich, kolejną - dla uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Jak co roku nasza świetna Rada Uczniowska - na czele z przewodniczącym Danielem Ochwatem- przygotowała ciekawy oraz zajmujący pogram artystyczny. Swoje talenty artystyczne mógł zaprezentować m.in. szkolny zespół Turbulencja, który prowadzi pan Stefan Drożdżok. Ponadto pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

Po występach uczniów głos zabrała pani dyrektor Alicja Kołodziej oraz przybyli goście: Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy - pan Henryk Hajduk, Przewodniczący Komisji Oświaty - pan Wojciech Koźlik oraz Przewodniczący Rady Rodziców - pan Piotr Butwiłowski. Wszyscy witali nas gorącymi słowami i życzyli pomyślnego roku szkolnego oraz bardzo wysokich wyników ze wszystkich przedmiotów.

Dzięki temu uczniowie Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach na pewno z zapałem i wiarą we własne siły oraz możliwości rozpoczęli kolejny rok swojej edukacji.

Zobacz zdjęcia tutaj.

 

Kamil Niziołek

pod opieką pani

Beaty Spakowskiej

 

List z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

List Wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego do Dyrekcji, Nauczycieli,
Pracowników szkół, Uczniów i Rodziców
.

 

List Rzecznika Praw Dziecka

List okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013 2014

 

 

Warsztaty tańca współczesnego

II Otwarte Warsztaty Tańca Współczesnego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na taneczne zajęcia warsztatowe.

Termin: 10-11 sierpnia (9:00- 19:00)

Miejsce: Rydułtowskie Centrum Kultury oraz sala gimnastyczna Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach
Dwie grupy: początkująca i średnio zaawansowana.

 

 

Rekrutacja 2013/2014

REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach przypomina, że kandydat do naszej szkoły dostarcza oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginał zaświadczenia o przystąpieniu do sprawdzianu zewnętrznego do 2 lipca 2013 r. do godz.1500.
Ogłoszenie list uczniów przyjętych do klas pierwszych 5 lipca 2013 r. godz.1000.

* na podstawie Decyzji Śląskiego Kuratora Oświaty nr ST-KZ.110.1.15.2012.KS z dnia 27 grudnia 2012

 

Bezpieczne wakacje

BEZPIECZNE WAKACJE 2013

 

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!
Przed wypoczynkiem warto zapoznać się z informacjami, które mogą okazać się bardzo przydatne (tutaj).
Wszystkim naszym uczniom przekazujemy także list Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia wakacji (tutaj).
Do zobaczenia we wrześniu :)

 

Msza św. na zakończenie roku szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego

 

Zapraszamy wszystkich na mszę świętą w intencji uczniów, Wychowawców,
Nauczycieli i Rodziców Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach, a szczególnie klas III
z okazji zakończenia roku szkolnego.
Kościół p.w. św. Jerzego, środa 26 czerwca, godz. 19.00.

 


Strona 8 z 19