Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

CYFERKA W NATARCIU

13 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się już po raz piętnasty  Powiatowy Konkurs Matematyczny „Cyferka” – przeznaczony dla uczniów klas I i II gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Frelich i Marek Bizoń z klasy 2d. Obaj otrzymali wysoką liczbę punktów, a Szymon Frelich został zdobywcą pierwszego miejsca! Po raz pierwszy z konkursu matematycznego wracaliśmy z PUCHAREM! To duży sukces, ponieważ w konkursie brali udział najlepsi "matematycy" ze szkół gimnazjalnych w naszym powiecie. Szymonowi serdecznie gratulujemy, a uczniów obecnych klas pierwszych zachęcamy do spróbowania swoich sił w przyszłym roku szkolnym:)))

Klaudia Kolar

Więcej…
 

Nakrętkowa Bitwa !!!


12 maja Rada Uczniowska nagrodziła wspaniałymi ciastami zwycięskie klasy, czyli Id, IIIa oraz IIIe. Uczeń Łukasz Myśliwiec otrzymał wejściówkę do naszego kina RCK. Gratulujemy nagrodzonym i prosimy - zbierajcie dalej nakrętki gdyż wszystko to jest przeznaczane dla osób, które są w wielkiej potrzebie.

Rada Uczniowska

 

Matematyka Bez Granic

Dzisiaj reprezentanci klas trzecich wraz z opiekunem pojechali do Rybnika na finał konkursu Matematyka Bez Granic - czyli rozdanie nagród. Nasze klasy wypadły całkiem nieźle w konkursie - najlepsza w naszej szkole okazała się klasa IIIe osiągając 6 miejsce w powiecie - gratulujemy wszystkim klasom udziału i zabawy z matematyką. Uczniowie otrzymali nagrody - wspaniałe słodkości dla całej klasy.

M.Pyszny

 

TURBULENCJA nadal śpiewa i zwycięża!

Zespół wokalny o nazwie „Turbulencja” od trzech lat jest wizytówką naszego gimnazjum, biorąc udział w różnorodnych konkursach i przeglądach muzycznych.

14 i 15 kwietnia 2015 r. odbyły się przesłuchania do Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Czerwionce–Leszczynach. Nasz flagowy zespół zakwalifikował się na listę laureatów. Dnia 05.05.2015 wziął udział w koncercie laureatów zdobywając NAGRODĘ SPECJALNĄ STAROSTY RYBNICKIEGO. Warto dodać iż, w festiwalu wzięło udział 158 podmiotów wykonawczych z całego Województwa Śląskiego.

 

Więcej…
 

13.03.2015 odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Młodzieżowej „Droga do gwiazd przez gimnazjum.”

Agata Latacz, Kinga Krauspe, Emilia Szurek, Victoria Zondlo oraz Zuzanna Żurczak – członkinie tego zespołu - zajęły na nim  II miejsce w kategorii zespoły wokalne.

Warto dodać, iż dziewczyny biorą udział w zajęciach zespołu „NONSENS” działającego przy OPP w Rydułtowach, który na tymże festiwalu zajął III miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne. 26.03.2015 r. w Knurowie odbył się koncert laureatów,  którego jednym z punktów był koncert naszego zespołu. Opiekunem obu zespołów jest p. Stefan Drożdżok.

S. Drożdżok, B. Spakowska

 

Witaj Warszawo!

W dniach 13-15.05.2015 klasy trzecie brały udział w wycieczce do Warszawy. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Studia TVP, Zamek Królewski, Wilanów, Muzeum Powstania Warszawskiego i Sejm - tam byliśmy. Braliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. "Mayday" wywołującym dużo emocji. Była to bardzo udana wycieczka. Szkoda tylko, że ostatnia w takim gronie.

Zobacz zdjęcia tutaj.

 

W dniach od 18 do 22 maja 2015 gościć będziemy 22 uczniów i 3 nauczycieli w ramach wymiany młodzieży ze szkołą partnerską  Elisabeth – von – Thüringen Realschule z Reken. Tematem projektu jest „Moja przyszłość w Europie”.

 

Welcome home!


Dzisiaj w szkole mieliśmy niezwykłych gości. Odwiedzili nas panowie ze Stanów Zjednoczonych, tzw. native speakerzy, którzy przyjechali do Polski z rodzinną wizytą. Jeff Zondlo (Marshfield) i Michael Becker (Eau Claire) pochodzą ze stanu Wisconsin, który położony jest na północy USA, przy granicy z Kanadą, nad Wielkimi Jeziorami. Nasi goście poprowadzili zajęcia w kilku klasach, przybliżając uczniom różne ciekawe fakty na temat życia w Stanach Zjednoczonych. Całość wzbogacona była interesującą prezentacją multimedialną. Uczniowie z dużą ciekawością wysłuchali wszystkich informacji, a później zadawali pytania naszym gościom, oczywiście w języku angielskim. Mamy nadzieję, że w czerwcu uda się przeprowadzić kolejne takie zajęcia. Na koniec zaś chcielibyśmy podziękować, uczennicy klasy 3e, Victorii Zondlo, gdyż to dzięki jej inicjatywie całe spotkanie doszło do skutku.

Sebastian Grela

Więcej…
 

Sukces naszych uczniów!

Dnia 7 maja b. r.  w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego T. Skatuły „70 – rocznica zakończenia II wojny światowej.” W konkursie wzięło udział 7 gimnazjów powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy mieli wykazać się wiedzą dotyczącą przebiegu II wojny światowej na różnych frontach oraz bardziej szczegółową - działania wojenne w powiecie wodzisławskim. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy III e Robert Tkocz i Paweł Lisiecki, którzy zdobyli I miejsce! Autorem plakatu zaś, który został zaprezentowany podczas konkursu był Szymon Marker – uczeń klasy IIIc. Drużynę przygotowała nauczycielka historii Ewa Skaba, zaś o stronę artystyczną zadbała Romana Honus – nauczyciel plastyki.

Gratulujemy ogromnej wiedzy!

 

Lekcja Skype z uczniami hiszpańskimi

W piątek 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole lekcja języka angielskiego wraz z uczniami ze szkoły w Hiszpanii. Kontakt odbywał się w trybie videokonferencji za pomocą komunikatora Skype. W lekcji wzięła udział grupa uczniów z klasy 1c wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Marzeną Wycisk. Uczniowie udzielali wcześniej przygotowanych odpowiedzi na wybrane przez siebie pytania, które dotyczyły życia szkoły, tradycji czy też postrzegania kraju szkoły partnerskiej. Mimo drobnych problemów technicznych lekcja przebiegła w miłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Hiszpanom Polska kojarzy się z zimnym Morzem Bałtyckim, Warszawą, Krakowem i dużą ilością ciekawych miejsc do zwiedzania, zaś nasi uczniowie słysząc „Hiszpania” odpowiadają: „słoneczne wakacje” i „klub piłkarski Real Madryt”, co zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów tego klubu w szkole hiszpańskiej. Po skończonej lekcji obie strony wyraziły chęć kontynuowania tego typu zajęć.

Marzena Wycisk

 

NASI SZKOLNI GIGANCI !

„Nie ma nic piękniejszego,
jak człowiek czynu zdolny do myślenia i czucia.”

H. Elzenberg

Ogromną wiedzą i umiejętnościami w bieżącym roku szkolnym 2014/2015 wykazali się nasi uczniowie zdobywając tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego - Kinga Panek (IIIa) z biologii i Rafał Pyszny (III e) z wiedzy o społeczeństwie. Chęć podjęcia wyzwania, wytrwałość, sumienna praca i pasja stały się podstawą ich sukcesu. Gratulujemy i życzymy naszym uczniom, aby zdobyte laury motywowały ich do dalszej nauki i zdobywania nowych doświadczeń  przynoszących  wielką satysfakcję. Uczniów wspierały merytorycznie i „duchowo” nauczycielki – Dominika Urbanek i Ewa Skaba.

Więcej…
 

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek

Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi: „WYBIERAM  BIBLIOTEKĘ”.

Zapraszamy o udziału w akcji BOOK CROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ, a także do konkursów organizowanych przez szkolną bibliotekę:

Konkurs na plakat pt. „Moje wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II” i Konkurs Fotograficzny „Przyłapani na czytaniu książek Jana Pawła II”.

Wszelkich informacji na temat konkursów udzielają pani Godzwon i pani Frelich.

 

MATEMATYCZNE TALENTY NA START!

To, że w naszej szkole talentów matematycznych nie brakuje, potwierdza fakt, że licznie uczestniczą w różnorodnych konkursach i niezmiennie odnoszą w nich sukcesy.
Kolejne laury zdobyli oni 28 kwietnia br. w Zespole Szkól nr 2 w Rybniku. To tu  odbył się  finał X Konkursu na Projekt Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2d: Marek Bizoń, Szymon Frelich i Maciek Swierczyna.
Dzięki oryginalnej i zaskakującej prezentacji zajęli pierwsze miejsce. Ich praca dotyczyła "Ciekawych własności sześcianu". Opiekunem projektu była pani Klaudia Kolar.

Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 

SPORTOWCY GÓRĄ

Ten rok, podobnie jak poprzednie lata, obfituje w sukcesy sportowe naszych uczniów. Różnorodność zawodów i znacząca liczba młodzieży uczestniczącej w nich są dowodem na to, że umacnia się moda na sport a w młodych ludziach silny jest duch rywalizacji. Niewątpliwie przyczynia się do tego pasja i profesjonalizm prowadzących drużyny i zespoły nauczycieli oraz trenerów. Gratulujemy i życzymy wszystkim wysokich miejsc na podium!

SUKCESY:

  • Marta Handschuh , Agata Stebel zajęły 1 miejsce w rejonie oraz  3 miejsce w województwie w  Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w szachach dziewcząt
  • Piotr Żyliński,  Kacper Bilczewski zajęli 1 miejsce w rejonie i 3 miejsce w  województwie w  Finale Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w szachach chłopców; opiekun: Ewa Skupień
  • Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce w powiecie w zawodach piłki siatkowej ; opiekun: Sławomir Szurek
  • Drużyna dziewcząt zajęła 1 miejsce w  powiecie w biegach przełajowych; opiekun: Sławomir Szurek
  • Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w powiecie w powiatowych zawodach piłki siatkowej; opiekun: Bogusława Kubik
  • Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w zawodach powiatowych w piłce nożnej; opiekun: Bogusława Kubik

NAJWIĘKSZY SUKCES NASZYCH CHŁOPCÓW

Niedawno Drużyna chłopców awansowała do finału powiatowych zawodów w piłce nożnej, pokonując ponad 20 utytułowanych drużyn. Dzisiaj, tj. 29.04.2015 r. chłopcy rozegrali spotkania w ramach finału i zdobyli 3 miejsce. To największy sukces piłkarzy ze wszystkich dotychczasowych. Opiekunem drużyny i trenerem jest p. Sławomir Szurek.

Gratulujemy!

 

NASI OLIMPIJCZYCY

2 lutego 2015 r. nasi uczniowie: Victoria Zondlo (3e), Konrad Sowula (2a) i Natalia Niewrzoł (3d) awansowali do
II etapu V Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
. Organizatorem jej jest  Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu.
Olimpiada ta odbywa się poprzez platformę internetową,
a opiekunami finalistów są: p. Anita Kubik oraz p. Sebastian Grela.

Całą grupkę wyróżnia pracowitość, pasja w zdobywaniu wiedzy oraz duża sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim.

WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH!

 

NOWI LAUREACI KONKURSU

Miło nam donieść, że Robert Tkocz z klasy 3e oraz Estera Ślęczka z klasy 3b zostali Laureatami XVIII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz.” Dla Roberta jest to już 2 sukces w tym konkursie - w ubiegłym roku też otrzymał tytuł Laureata. Opiekunką obojga uczniów jest s. Maria Longina Płaczek.

Jesteśmy bardzo dumni z odniesionego sukcesu, który jest dowodem nie tylko wiedzy, ale i ogromnej dojrzałości tych młodych ludzi.

Gratulujemy im i opiekunce! Podziwiamy za pracowitość!

 


Strona 8 z 31