Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

XXII Dni Rydułtów - imprezy sportowe

Imprezy sportowe organizowane z okazji XXII Dni Rydułtów

Szczegółowe informacje tutaj.

 

Osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014

 

Osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014

   

Lista uczniów przyjętych do G1

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

- rok szkolny 2014/2015

 

Listy uczniów z podziałem na klasy są wywieszone w szkole.

 

Podsumowanie konkursów

PODSUMOWANIE KONKURSÓW

Gratulujemy  laureatom  szkolnych konkursów  organizowanych

przez Panie ze SZKOLNEJ BIBLIOTEKI Uśmiech

Życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym,

a także niezapomnianych  wakacji z dobrą książką.

Pamiętajmy, gdyby nie szkoła, nie docenialibyśmy wakacji.

Beata Godzwon i Joanna Frelich


 

Reken - miasto pól, łąk i krajobrazów

 

 

Wymiana polsko-niemiecka w ramach projektu PNWM w Gimnazjum nr 1

REKEN - MIASTO PÓL, ŁĄK I KRAJOBRAZÓW

O wunderbares, tiefes Schweigen,
Wie einsam ist's noch auf der Welt!

Die Wälder nur sich leise neigen,
Als ging der Herr durchs stille Feld.
Joseph Eichendorff: “Morgengebet”

Wizyty w Reken zawsze budzą wiele emocji. Nie tylko dlatego, że jesteśmy tam zawsze serdecznie przyjmowani, ale również dlatego, że są to chwile wytchnienia od miejskiego zgiełku i hałasu na łonie niezwykle urokliwej natury. W Reken jakby czas płynął inaczej - wolniej i spokojniej.
Akceptacja dla kolejnego projektu napisanego przez p. D. Urbanek i tym razem spotkała się z ogromną radością. Chętnych na wyjazd nie brakowało - zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Po wielotygodniowych wysiłkach koordynatora projektu i uzgodnieniach ze stroną niemiecką wreszcie udało się -  2.06.2014 r. dwudziestu uczniów z naszego gimnazjum (a wśród nich i ja), wyruszyło autokarem w kierunku tego niezwykłego miasta. Towarzyszyły nam panie: Dominika Urbanek,  Justyna Badura oraz Joanna Kałuża.


więcej zdjęć tutaj

Więcej…
 

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014


klasy I i II - godz. 9.00

klasy III - godz. 10.30

 

Egzaminy poprawkowe

EGZAMINY POPRAWKOWE


27.08.2014 r. – środa godz. 9.00

 • j. polski
 • matematyka
 • biologia

28.08.2014 r. – czwartek godz. 9.00

 • j. angielski
 • j. niemiecki
 • historia
 • chemia
 

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

Msza święta na zakończenie roku szkolnego

 

Zapraszamy wszystkich na mszę świętą w intencji uczniów, Wychowawców,
Nauczycieli i Rodziców Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach, a szczególnie klas III
z okazji zakończenia roku szkolnego.
Kościół p.w. św. Jerzego, środa 25 czerwca, godz. 19.00.

 

Lekcja otwarta dla mam z okazji ich święta - klasa Ic

Lekcja otwarta dla mam z okazji ich święta


Klasa Ic zorganizowała 4 czerwca br. lekcję otwartą z języka polskiego, na którą zaproszono wszystkie mamy z tej klasy. Temat zajęć brzmiał: Motyw matki w poezji i w piosence. Cała klasa bardzo zaangażowała się w przygotowanie spotkania, podczas którego przewidziano także poczęstunek dla gości oraz życzenia i kwiaty. Jako że lekcja odbyła się późnym popołudniem, frekwencja wśród mam była wysoka. Niektóre już godzinę przed planowaną porą spacerowały po szkolnym korytarzu. O godzinie 17.30 sala lekcyjna wypełniła się gośćmi i uczniami. Ci ostatni dali prawdziwy popis swojej wiedzy z przedmiotu i aktywności. Nic dziwnego - każdy przecież chciał być zauważonym przez swoją mamę. Radość i wzruszenie dało się zauważyć podczas wręczania kwiatów. Na niejednym policzku dostrzec można było łzy.

I. Wojaczek - wychowawczyni kl. Ic

 

Kiermasz podręczników

UWAGA !!!

Panie z biblioteki proszą o natychmiastowy zwrot wszystkich książek!!!

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek 16.06.14 biblioteka organizuje

kiermasz podręczników.

W tym dniu gościmy uczniów klas VI.

Prosimy o dostarczenie podręczników do sprzedaży do piątku odpowiednio przygotowanych,

podpisanych  i wycenionych.

Osoby zaś zainteresowane kupnem zapraszamy na kiermasz.

 

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej - 22-23.05.14

Dwa dni w Kotlinie Kłodzkiej

 

22 maja 2014 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1b i 1d oraz nauczyciele: Beata Godzwon, Klaudia Kolar, Dominika Urbanek i Justyna Badura.
Wyruszyliśmy z Rydułtów około godziny 8.00, a już w południe zwiedzaliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Przewodnik opowiadał nam wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem m. in. to, że pierwsze prace wydobywcze w okolicach Złotego Stoku prowadzono już ok. 2000 lat p.n.e., a w sumie wydrążono ok. 300 km sztolni i chodników aż na 21 poziomach. Dodatkową atrakcją była dla nas wystawa minerałów. Następnie pojechaliśmy do Kletna zobaczyć kolejną atrakcję Ziemi Kłodzkiej - Jaskinię Niedźwiedzią. Mnie najbardziej zachwyciła sala pałacowa oraz nacieki kaskadowe przypominające prawdziwy wodospad. W jaskini spotkaliśmy stałych jej mieszkańców – nietoperze, na szczęście są one niegroźne, nieprawdą jest też to, że lubią się one wplątywać we włosy, dementujemy te plotki. Przed zakwaterowaniem w hotelu wstąpiliśmy jeszcze do arboretum, gdzie podziwialiśmy różne gatunki roślin.
Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Kaplicy Czaszek w Czermnej – to była chwila zadumy nad życiem i jego kresem. Widok ścian pokrytych czaszkami i kośćmi wywarł na nas duże wrażenie, z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o ludziach, których szczątki są złożone w kaplicy. Potem wyruszyliśmy w góry, Błędne Skałki nas zachwyciły, na szczyt dotarliśmy zmęczeni, ale roztaczający się stamtąd widok wynagrodził nasze trudy. Na zakończenie wycieczki  pojechaliśmy do Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy starówkę i Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wycieczka chociaż krótka, była bardzo udana i wszyscy będziemy ją mile wspominać.
Więcej zdjęć tutaj.

Agata Stebel – uczennica klasy 1 d

 

Konferencja Healthy lifestyle - Opava


Konferencja na temat „Jak ważna dla organizmu jest zdrowa żywność i czyste środowisko?”

w ramach projektu „Healthy lifestyle”.

 

W dniu 19.05.2014 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili w Śląskim Gimnazjum w Opavie konferencję, której celem było pokazanie jak duże znaczenie dla zdrowia człowieka ma prawidłowo zbilansowana dieta i czyste środowisko oraz racjonalne korzystanie z jego zasobów. Grupa uczniów pod kierunkiem p. Beaty Godzwon przeprowadzała wcześniej badania w terenie oraz doświadczenia laboratoryjne przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wyniki swoich badań oraz wnioski przedstawili w postaci prezentacji multimedialnej. Polscy i czescy uczniowie podczas spotkania wykonali plakaty o treści ekologicznej oraz wzięli udział w degustacji chleba pełnoziarnistego z polskim miodem. Odbył się również wspólny spacer ulicami Opavy podczas którego panowała miła i przyjazna atmosfera. Zdjęcia do zobaczenia tutaj.

Koordynator projektu Edyta Mrula

 

Finał Konkursu Wiedzy Ekologicznej

 

Finał Konkursu Wiedzy Ekologicznej

„Wycięty las  szumi już tylko w nas” – stwierdził Jan Sztaudynger, który był nie tylko twórcą popularnych do dzisiaj fraszek, ale i miłośnikiem oraz znawcą przyrody. To ona niejednokrotnie stawała się źródłem natchnienia, przewrotnych metafor oraz skojarzeń, wyznacznikiem jego działalności pedagogicznej, a renesansowe podejście do natury oraz „żywiołowy franciszkanom” do dzisiaj są podnoszone we wspomnieniach przyjaciół pisarza.
Mimo iż żyjemy w zjednoczonej Europie oraz w dobie gwałtownie zachodzących zmian klimatycznych,  nie do końca jesteśmy świadomi naszych związków z przyrodą oraz zależności zachodzących między naszą kondycją jako gatunku ludzkiego a kondycją środowiska naturalnego.
Dlatego zasadna się wydaje nieustanna edukacja ekologiczna prowadzona od najmłodszych lat, budująca świadomą postawę ochrony naszego naturalnego otoczenia i potrzeby życia w równowadze z naturą.
Działania podejmowane przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 1 są w tym względzie planowe, celowe i wielostronne. To nie tylko dbałość o czystość wokół siebie czy segregację śmieci - ale i szereg akcji ekologicznych realizowanych na lekcjach, podczas projektów edukacyjnych oraz na zajęciach pozalekcyjnych czy imprezach środowiskowych.
Jedną z takich inicjatyw jest systematyczna, coroczna organizacja Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów drugich klas Gimnazjum, którego finał tym razem odbył się 13 maja 2014 r. Jego przeprowadzenie poprzedziły eliminacje, w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Wielkie szanse mieli Ci, którzy w ekologiczny sposób żyją na co dzień. Konkurs służy promocji ekologicznego stylu życia, jak i zacieśnieniu współpracy z partnerami szkoły - prowadzącej do wymiany doświadczeń. Tym razem gośćmi byli uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły w czeskich Hranicach, z którymi gimnazjum realizuje kolejny już projekt w ramach programu Comenius. Oprócz nich świadkami rywalizacji stali się:  przedstawiciel Rady Miasta - Zastępca Burmistrza p. Henryk Hajduk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - p. Joanna Rusok oraz przedstawiciel TMR - p. Bogumił Kosowski.

Więcej…
 

Wizyta nauczycieli w Turcji

 

Tropem podobieństw i różnic pomiędzy polskim a tureckim systemem edukacji

W ramach projektów instytucjonalnych „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” grupa nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach  (A. Kubik – koordynator, M. Pyszny, J. Frelich, K. Ziembicka, S. Drożdżok) miała okazję zobaczyć, odczuć, skosztować tę różnorodność, która na pewno wpłynie i wzbogaci warsztat naszej pracy.
W niedzielę 11 maja 2014 r. polecieliśmy do Stambułu. Chcieliśmy przyjrzeć się pracy naszych tureckich przyjaciół – nauczycieli ze szkoły Beylikdüzü Koҫ Ortaokulu. Przez pięć dni wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami dydaktycznymi. Głównym przedmiotem naszych rozmów stał się problem w tematyce efektywnej pracy z uczniami.

Więcej…
 

Wycieczka do Krakowa i Bochni - 7-9.05.14

Wycieczka klas 2b i 2e do Krakowa i Bochni


W dniach 7, 8, 9 maja 2014 r. uczniowie klas 2b i 2e uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Krakowa. Oprócz tradycyjnego zwiedzania miasta i jego zabytków mieli okazję zwiedzić nowoczesne, multimedialne muzea - Muzeum Oskara Schindlera "Emalia" i "Muzeum pod Rynkiem". Spacer z przewodnikiem ulicami dzielnicy Kazimierz zakończony wizytą w synagodze Remuh był znakomitą okazją do przybliżenia uczniom historii i kultury narodu żydowskiego. Jednym z punktów programu wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń, gdzie uczniowie przeprowadzali przy fachowej pomocy przewodnika szereg doświadczeń fizycznych. Punktem kulminacyjnym wycieczki wywołującym wiele emocji był nocleg w Kopalni Soli w Bochni. Uczestnicy wycieczki zwiedzili kopalnię oraz skorzystali z atrakcji takich jak zjeżdżalnia, boisko czy dyskoteka. Po nocy spędzonej w kopalni drugiego dnia rano uczniowie z przyjemnością skorzystali z atrakcji Parku Wodnego w Krakowie. Wieczorem tego dnia wzięli udział w spektaklu Moliera pt. "Chory z urojenia", w którym główną rolę zagrał znany aktor Andrzej Grabowski. Mam nadzieję, że uczestnicy wycieczki wracając myślami do Krakowa i Bochni będą mile wspominać spędzony tam czas, a wiedza, którą zdobyli na zawsze pozostanie w ich pamięci. Więcej zdjęć tutaj.


kierownik wycieczki Edyta Mrula

 


Strona 8 z 24