Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

UWAGA!!!

Przypominamy  konkurs  „Erbnyć po starzikach”

- MISTRZ GWARY ŚLĄSKIEJ

odbędzie się  16.04.15 (czwartek) o godz. 10.35 w bibliotece.

Zapraszamy wyznaczone osoby z klas I i II.

 

Młodzieżowa Rada Miasta

Po raz pierwszy w Rydułtowach powstanie Młodzieżowa Rada Miasta – tworzona przez i dla młodych mieszkańców miasta. Wybory odbędą się w czerwcu, dokładną datę poznamy wkrótce. Dokładną datę wkrótce ustali burmistrz miasta Kornelia Newy, a kadencja Rady rozpocznie się pierwszego września. Głównym zadaniem członków MRM będzie rozpoznawanie potrzeb rówieśników i podejmowanie działań mających na celu ich zaspokojenie. Pomysł jej powołania wypłynął z rydułtowskiego Hufca ZHP "Błękitne Niebo".

Źródło / Czytaj więcej:

http://www.naszwodzislaw.com/site/art/5-aktualnosci/0-/9712-mlodziezowa-rada-miasta-powstanie-w-rydultowach-.html

Więcej…
 

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Nadzieja uczy czekać pomaleńku

W przeddzień Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie uczniów i nauczycieli, które miało wywołać chwilę zadumy nad ludzkim losem, sensem ziemskiej wędrówki, naszych codziennych działań i priorytetów życiowych. Do takiej refleksji prowokowało przedstawienie przygotowane przez s. Longinę wraz z grupą uczniów reprezentujących niemal wszystkie klasy gimnazjum. Przenieśliśmy się do czasów, w których Jezus złożył w ofierze swe życie, by człowiek fizycznie i duchowo mógł odczuć, że nie jest sam w swej ziemskiej wędrówce, że ma ona sens a po trudach i cierpieniach czeka na niego nagroda.

Więcej…
 

Regionalny System Ostrzegania

RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacjach telefonicznych. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zapoznaj się z ogólnymi informacjami o RSO oraz jak zainstalować aplikację RSO na swoim telefonie tutaj.

źródło: https://mac.gov.pl/projekty/regionalny-system-ostrzegania-rso

 

UWAGA!!!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję

BOOKCROSSING -  UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!


Daj książkę w takim stanie, w jakim chciałbyś  ją dostać!

Zbiórka książek w szkolnej bibliotece trwa do 20.04.15.

Akcję przeprowadzimy w MAJU – MIESIĄCU BIBLIOTEK.

Pani Godzwon i Pani Frelich

 

Spotkanie z autorem kryminału „33 dni prawdy”

Thomas Arnold (Arnold R. Płaczek) pojawi się w Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach

(poniedziałek 27.04.15 o godz. 14.15).

Osoby zainteresowane prosimy o zapisy w bibliotece. Ilość miejsc ograniczona.

Podczas spotkania opowie on o kulisach powstania powieści oraz zdradzi swoje najnowsze

plany wydawnicze, m.in. kolejną część przygód z udziałem detektywów Adamsa i Rossa.

Będzie również możliwość kupienia książek autora i oczywiście zadawania pytań Uśmiech

ZAPRASZAMY!!!


 

Zaćmienie Słońca

W piątek 20 marca 2015 roku mieliśmy okazję obserwować niesamowite zjawisko astronomiczne – zaćmienie Słońca. Niektórzy uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia OPP  i Astrohunters i dzięki temu mieli okazję podziwiać to niesamowite zjawisko na Rydułtowskiej Rafie za pomocą teleskopów ze specjalnymi filtrami pozwalającymi śledzić ruch Księżyca na tle obręczy Słońca w bezpieczny sposób. Pozostali uczniowie obserwowali zaćmienie Słońca przed budynkiem szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Więcej…
 

Z Erasmusem na Litwie - 01-07.03.15

Program Erasmus+ stwarza nowe możliwości zarówno uczniom jak i nauczycielom – z takiej okazji skorzystali uczestnicy międzynarodowego spotkania na Litwie, którzy pojechali tam w ramach projektu „How innovative we can be together” (Razem możemy być bardziej innowacyjni) realizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach.
Wyjazd okazał się dla wszystkich niesamowitym przeżyciem, które trudno opisać w kilku słowach. W ciągu tych paru dni zobaczyliśmy w jaki sposób można na terenie szkoły wykorzystywać technikę filmów 3D. Uczestniczyliśmy w lekcji języka angielskiego, gdzie m. in. wykorzystywano materiały zamieszczone na stronie YouTube, zapoznaliśmy się z tworzeniem materiałów na platformie edukacyjnej Blendspace oraz narzędziem Optivote, służącym do przeprowadzania testów.

Więcej…
 

W Niedzielę Palmową tj. 29.03.2015 r. już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem s. Longiny, rozprowadzili palmy wielkanocne, które sami wykonali. Było ich około 400. Pozyskana ofiara 2170 zł, została przekazana na misje do Sióstr Służebniczek w Kamerunie. Akcja ta nie tylko miała zbożny cel, ale jednocześnie przyczyniła się do kultywowania tradycji Niedzieli Palmowej. Był to czas mile spędzony. Wielu z nas przekonało się o swoich ukrytych talentach i o potrzebie bycia z innymi. Więcej zdjęć tutaj.

Martyna Wysłucha kl. III d
Szymon Marker kl. III c

 

Szkolna akcja zakończona

Zakończyliśmy prowadzoną w szkole akcję pomocy zwierzętom w schronisku (17-18 marca). Zebraliśmy 206,61 zł, a także kilka worków suchej karmy i akcesoria dla zwierząt. Za zebrane pieniądze kupiliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy i 23 marca pojechaliśmy z tymi darami do schroniska w Rybniku. Powitały nas szczekające czworonogi i pracownicy obiektu. Podczas zwiedzania nieraz czuliśmy ucisk w sercu i żal, że nie możemy zabrać do domu garnących się do nas zwierzaków. Apelujemy zatem do wszystkich, którzy myślą o kupieniu psa: zaadoptujcie pieska ze schroniska!

Więcej…
 

FINAŁ KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

20 marca w naszej szkole odbył się Finał Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród gimnazjalistów oraz zwiększenie świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. Konkurs, jak co roku skierowany jest dla uczniów klas II. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych drużynach, które zostały wyłonione na podstawie wcześniejszych eliminacji wśród wszystkich uczniów klas II.
Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, które wręczone zostaną przed całą społecznością szkolną.

Więcej…
 

Dnia 13.03.2015 r. w Knurowie odbył się Wojewódzki Przegląd Piosenki Młodzieżowej "Droga do gwiazd przez gimnazjum" nasz zespół wokalny "Turbulencja" znalazł się wśród laureatów zdobywając drugie miejsce. Jednocześnie nasze rydułtowskie zespoły "Nonsens' i "The Change" zajęły miejsce trzecie w swoich kategoriach. Zespół Turbulencja weźmie udział w koncercie laureatów który odbędzie się 26.03.2015 r. w DK w Knurowie-Szczygłowicach. Zespoły prowadzi mgr Stefan Drożdżok.

 

Więcej…
 

 

7 marca odbył się w Bielsku-Białej drugi etap Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowali: Marek Bizoń z klasy 2d i Piotr Żyliński z klasy 3e. Przez 3 godziny rozwiązywali zadania, a potem brali udział w omawianiu ich rozwiązań. Do Bielska przyjechało 96 uczestników z całego rejonu, zawody miały miejsce w osławionej szkole matematyczno - fizyczno - informatycznej: V LO.

 

Więcej…
 

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z dyrektorem szkoły dotyczące

naboru uczniów do klas I-szych na rok szkolny 2015/2016.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19.03.2015 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Gimnazjum nr 1.

 

Zarządzenie dyrektora ws. rekrutacji do Gimnazjum nr 1 na rok szkolny 2015/2016 (pobierz)

Zgłoszenie ucznia 2015 (pobierz)

Zgłoszenie kandydata 2015 (pobierz)

 

12  marca 2015 r. odbyły się eliminacje do Konkursu Wiedzy Ekologicznej,

który przeznaczony jest dla uczniów klas drugich i odbędzie się 20 marca 2015 r.

Najlepsi okazali się:

2a: Antek Sycha, Agata Kwiatoń, Patrycja Mandera,

2b: Tymoteusz Panic, Krzysztof Olszewski, Paulina Nabrdalik

2c: Błażej Czogała, Nikola Książko, Radosław Michalik,

2d: Szymon Frelich, Marta Handschuh, Szymon Mika

Gratulujemy i zapraszamy do finału, czekamy na Was w piątek na 4 lekcji w bibliotece szkolnej.

Beata Godzwon i Dominika Urbanek

 

W dniu 12 marca już po raz kolejny uczniowie mogli częstować się zdrowymi produktami.Tym razem była to kasza jaglana z musem truskawkowym, jabłka i pomarańcze. Kasza jaglana to jedna z najstarszych i najzdrowszych kasz. Nasza wersja kaszy podana z truskawkami była źródłem witaminy c, fosforu i żelaza.

 


Strona 8 z 29